HLAVNÁ STRÁNKA      Elektromobily      TV TIPY      Macka.sk      Fotenie detí Dnes je piatok, 29. augusta 2014

PREDAJ MOTOCYKLOV      LACNÉ LETENKY      ELEKTRO      SNEH      TV PROGRAM      ARCHÍV Meniny má Nikola, Nikolaj, zajtra Ružena

Rubriky

Z domova

Zo zahraničia

Financie

Kultúra

Šport

Auto-moto

Veda a Technika

Zdravie

Prílohy - archív

Glosárium

Hyundai na Slovensku

Literárne pohľady

Na telo

Názory, komentáre

Odkazovač

Počítače

Téma dňa

Reservé pre ženy

Radíme

Kariera

Víkend,Štýl

Kompas spotrebiteľa

Dôchodková reforma

Narodna pohoda

Vstup SR do NATO

Financie, poisťovníctvo ..

Moderné bývanie

Poistenie

Euroakademia

Stavebníctvo

Štúdium v EÚ

Kino, DVD

Kino

DVD

TV Tipy

Predpoveď počasia

Predpoveď počasia

Najčítanejšie blogy

Naspäť na článok      Pridať príspevok

Diskusné fórum čitateľov
Autor: ixodus
Je to čistá agitka
Odoberať reakcie:
Dátum: 2.7. 9:31:13
Je to čistá agitka pre farmaceutické fyrmy vyrábajúce vakcínu...čudujem sa, že to redakcia v tejto pdobe zverejnila...
Ad 1. nie všetky kliešte sú infikované nejakým vírusom ... podľa výskmumov je infikovaných cca 40% kliešoťovej populácie. Takže netreba robiť paniku.
Ad 2. kliešte sú oveľa väčšmi infikované boréliami ako vírusom spôsobujúcim kliešťovú encefalitídu, čo znamená že lymská borelióza (a nie bolerióza ako chybne uvádza autor) sa vyskytuje rádovo častejšie ako kliešťová encefalitída, pritom borelióza má viac foriem - epidermálnu - kožnú, ale aj neurologickú, ktorá postihuje nervovú sústavu a dochádza z čiastočnému, alebo aj úplnému ochrnutiu niektorých častí tela a pri neliečení až k smrti.
Kliešoťvú encefalitídu aj lymskú boreliózu vie súčasná medicína liečiť!!
Ad 3: Podľa odborníkov, ak už sa kliešť prisaje na človeka, no odstráni sa do 24-hodín po prisatí, nebezpečenstvo prenosu infekcie je približne 50%, ak bol kliešť infikovaný, ak sa odstráni v kratšom čase, nebezpečenstvo infikovania úmerne klesá. Dezinfekcia ranky je samozrejmosťou. Jej okolie treba niekoľko dní pozorovať, či nedochádza k zmene farby pokožky a či sa začervenanie nerozširuje. V prípade pochybnosti treba vyhľadať lekára a žiadať, aby urobil krvné testy na borélie atď. Je to ale problém, pretože zdravotníctvo nemá dostatok Elisa-testov, ktoré sa na to používajú.
Ad 4:Prehliadka tela po návrate z prírody je najlepším preventívnym opatrením!
K technike vyberania kliešťa sa nevyjadrujem, pretože v tom nie sú zajedno ani odborníci.

odpovedať

Autor: pumkin
vazeny ixodus
Odoberať reakcie:
Dátum: 30.5. 10:01:02
Nie som odbornik, ale vidno, ze nemate prakticke skusenosti s boleriozou. Minuly tyzden som lezala na infekcnom oddeleni s 3 zenami, ktore sa prave liecili na boleriozu. Dve z nich ani nemali vedomost o tom, ze ich nejaky kliest ustipol. Jedna z nich to pravdepoodobne chytila z ovcieho mlieka. Kontrolovanie tela po prichode z prirody je pekna vec, ale ked mate kliesta vo vlasoch dost tazko ho zaregistrujete. Jedna zo zien je kvoli bolerioze uz 4 roky na ciastocnom invalidnom dochodku, vzhladom na to, ze jej to vyrazne ovplyvnilo zdravie: tazke migreny, silne bolesti klbov, zavrate, celkova slabost (lieci sa na to uz treti-krat a nevie sa toho zbavit. ) Liecba zahrna podavanie infuzii pocas 21 dni a rozne neprijemne vysetrenia typu lumbalka (neviem ci sa to presne takto pise)-teda odber miechovegho moku z chrbtice.

Po tom, co som videla som sa rozhodla dat ockovat. Myslim, ze sa tym clovek vyhne naozaj velmi skaredej choroby, ktora Vam moze velmi zneprijemnit Vas zivot. V tomto pripade jednodznacne plati, ze prevencia sa mala robit povinne.

odpovedať

Autor: shenzi
B O R E L I O Z A, B O R E L I O Z A, B O R E L I O Z A
Odoberať reakcie:
Dátum: 30.5. 10:41:01
1. B O R E L I O Z A, za ten tyzden co ste s tymi zenami lezali ste si to mohli zapamatat. BORELIOZA, ktoru sposobuje spirocheta BORRELIA.

2. Jedna z tych zien tu nie pravdepodobne, ale urcite NEchytila z ovcieho mlieka, pretoze mliekom sa borelie neprenasaju.

3. Kontrolovanie tela po prichode tela je nielen pekna vec ale aj velmi dolezita, je to jediny sposob ako predist infekcii. Kliesta treba co najskor odstranit aby sa borelie nestihli preniest. Prip. treba pouzivat repelenty ked idete na miesta kde sa klieste vyskytuju.

4. Kedze vakcina-ockovanie proti borelioze neexistuje, dost tazko sa date zaockovat. Na nasom trhu je dostupna vakcina proti kliestovej encefalitide.

Takze asi tak.

odpovedať

Autor: t b
odpoved doktorky na moje otazky
Odoberať reakcie:
Dátum: 24.9. 16:58:39
proti bolerioze sa neda ockovat a boleriozu ziskame od ustipnutia hmyzom a kliestom da sa ockovat len proti kliestovej encefalitide

odpovedať

Autor: ixodus
Je to čistá agitka
Odoberať reakcie:
Dátum: 2.7. 9:35:01
Je to čistá agitka pre farmaceutické firmy vyrábajúce vakcínu...čudujem sa, že to redakcia v tejto pdobe zverejnila...
Ad 1. nie všetky kliešte sú infikované nejakým vírusom ... podľa výskumov je infikovaných cca 40% kliešťovej populácie. Takže netreba robiť paniku.
Ad 2. kliešte sú oveľa väčšmi infikované boréliami ako vírusom spôsobujúcim kliešťovú encefalitídu, čo znamená že lymská borelióza (a nie bolerióza ako chybne uvádza autor) sa vyskytuje rádovo častejšie ako kliešťová encefalitída, pritom borelióza má viac foriem - epidermálnu - kožnú, ale aj neurologickú, ktorá postihuje nervovú sústavu a dochádza z čiastočnému, alebo aj úplnému ochrnutiu niektorých častí tela a pri neliečení až k smrti.
Kliešoťvú encefalitídu aj lymskú boreliózu vie súčasná medicína liečiť!!
Ad 3: Podľa odborníkov, ak už sa kliešť prisaje na človeka, no odstráni sa do 24-hodín po prisatí, nebezpečenstvo prenosu infekcie je približne 50%, ak bol kliešť infikovaný, ak sa odstráni v kratšom čase, nebezpečenstvo infikovania úmerne klesá. Dezinfekcia ranky je samozrejmosťou. Jej okolie treba niekoľko dní pozorovať, či nedochádza k zmene farby pokožky a či sa začervenanie nerozširuje. Ak sa rozširuje a v prípade pochybnosti treba vyhľadať lekára a žiadať, aby urobil krvné testy na borélie atď. Je to ale problém, pretože zdravotníctvo nemá dostatok Elisa-testov, ktoré sa na to používajú.
Ad 4:Prehliadka tela po návrate z prírody je najlepším preventívnym opatrením!
K technike vyberania kliešťa sa nevyjadrujem, pretože v tom nie sú zajedno ani odborníci.

odpovedať

Autor: Milan Stanislav
Odoberať reakcie:
Dátum: 2.7. 13:41:44
Nie celkom rozumiem vásmu tvrdeniu, ze to je agitka pre farmaceutické firmy. Bolo by to tak, ak by sme odporúcali konkretne vakciny. Takto je to viac zdravotnicka osveta, ktora ma ludom pomoct chranit sa pred tazkym ochorenim. Ak by som prijal logiku toho co tvrdite tak vsetky ockovania, vdaka ktorym sa podarilo yniyit umrtnost na infekcne choroby, by boli agitkou pre farmaceuticke firmy. Pekny den zela Milan Stanislav

odpovedať

Autor: Koki
A to je málo?????!!!!!
Odoberať reakcie:
Dátum: 2.7. 12:57:47
A to ti je mála 40 až 50%?!!!! Veď to je každý druhý! A liečiť vedia, ale aj tak sa nao umiera! Myslím tú encefalitídu, rasp, môže mať veľké následky.

odpovedať

Autor: Mário Moro MUDr.
Kukám ako puk
Odoberať reakcie:
Dátum: 2.7. 17:52:42
Tak som najprv precítal, to ze mi nejaká firmy vozí ockovaciu
látku do mojej detskej ambulancie a ja za to chodím na dovolenku??? Vazeny pan redaktor v tomto pripade trepete uplne sprostosti, pretoze od kedy som ambulantny lekar, si chodim pre ockovaciu latku sam. Problem je len v tom, ze volakedy som prisiel, nahlasil pocet a dostal som a teraz pridem dam zoznam deti ktore potrebujem zaockovat a dostanem...Lebo nie je, resp. je malo. Ockuje sa podla ockovacieho kalendara ockovacimi latkami, ktore "dodava stat". A ministerstvo chce niecomu zabranit..., budu poistovne kupovat. Prosim Vas co to su za nezmysli. Zdroj ktory Vam toto povedal, nema ani paru o tom ako sa ockuje, kde sa dodava a ako ockovacia latka a Vy ako asi neskuseny redaktor sa date nachytat na napisanie "bombastickeho " clanku.
Sak je vseobecyn pohon na lekarov, tak sa da zneuzit vsetko. Dokonca aj nedostatok ockovacich latok a na chybe su lekari, ktori akurat mame problem s ockovanim. Lebo je kalendar,treba stihnut terminy a nemate cim. Ako lekar sa denne stratavam z nezmyslami , ale ani sa necudujem pacientom, ak si niekto precita take hluposti v novinach ako ste vyprodukovali Vy. Najprv si veci zistim a potom pisem. Myslim, ze by bolo vhodne aby sa Vasi sefovia pozreli na to ako robite, ak by som ja tak, tak uz davno nemam ziadneho pacienta.
No a to o tych kliestoch je prave to comu sa hovori skryta reklama, ockovanie proti kliestom, ci ockovacie latky proti kliestom. Tak teraz neviem kto pôjde na dovolenku. Mimochodom , problem je borelioza, pacient sa zaockuje (ved cital clanok v novinach) dostane boreliozu a cuduje sa.
A drobnost, odporujete si v tom ako doporucujete vyberat kliesta.
Totizto platí jedna zásadná medicínska zásada, co najmenej manipulovat. cize speciálna pinzeta a vytiahnut. Tocenie, dusenie a podobné "manipulácie" sú nezmyslami.
Este asi ku kolegovi, pri prvom stadiu sa pacient lieci a nevysetrujú sa protilatky, to môze byt "osudove" pre pacienta a aj lekara.

S pozdravom
Moro Mário

odpovedať

Autor: Rado Mravik
prosba o pomoc pri lieceni Lymskej Boreliozy
Odoberať reakcie:
Dátum: 30.12. 13:50:08
Dobry den!

Mam na Vas prosbu ohladne infikovanie Lymskej Boreliozy:

asi tak pred 2 mesiacmi som mal kliesta s malou cca 2,5 cm cervenkastou oblastou. Isiel som na krv a zistili mi, ze mam boreliozu :
IgG silno pozitivnu 2200, IgM negat. Lok.nalez vymozil bez liecby, AA negat.,dop.celk. ATB liečba.
Lymska borelioza I.II
Rp.Doxycyklin tbl II+II, a probiotika Nutrolin B caps.
Hlava a tak trochu klby ma bolievali aj predtym,i horucky boli vysoke, preto sa obavam, ci som uz nechytil boreliozu skor, teda mozno uz pred par rokmi.
Ale to sa uz asi nedozvieme.
Dostal som teraz lieky: ATB liecba: Doxybene 2*1 tbl 20 dni a kontrola krvi o 2 mesiace. Nemyslite si, ze by som mal dostat predsa len silnejsie lieky?
A možno dalsiu kontrolu absolvovat skor?

Antibiotika su účinné, ked sa aplikujú rádovo niekolko hodin po štípnutí hmyzom, ( tak se borelia nejčastejsie prenáša)teda bakterie antibiotikum zničí.
No su aplikovane neskor nieje to teda skor „alibismus“?.
Niesu predsa zistene živé bakterie, ale iba je zisteny zvýšený titr protilátok proti borelii,( nerobili mi lumbálnu punkciu) niesu potom antibiotika podavane iba v nadeji že su tam niekde živé borelie a že je tím zničí???

Nejde o bakteriu, ale ide predsa o imunitní systém, ktorý si s nou nevie poradit...
Nemala by teda byt liecba posunuta a smerovaná najmä na posilnenie imunity a celkových obranných mechanizmov, aby si telo s nimi dokázalo samé poradit????
Nemal by som zacat uzivat napr.:
• Lactobacilus acidophilus - nutný pro obnovu střevní mikroflóry poničené užíváním antibiotik
• Antioxidanty - vitamíny pomáhající při posilnění imunitního systému
• Pupalkový olej s vitamínem E - pomáhá tlumit bolest a záněty prostřednictvím tvorby protizánětlivých prostaglandinů
• Řasy chlorella - obsahují všechny potřebné živiny, vitamíny a minerální látky a pomáhají detoxikovat organismus
• Renol - bylinný sirup pomáhající při léčbě kloubních potíží
• Artrin - bylinný krém pomáhající při léčbě kloubních potíží
• Koenzym Q10 - pomáhá při srdečních potížích
B-komplex + vitamín C

Bol som aj na infekčnom oddeleni.

Boli mi predpisane dalsie tabletky Doxybene az na 25 dni. Kontrola o 3-5 mesiacov u obvodneho lekara.
Antibiotika mi boli vraj preto predpisane, lebo som mal ten fliacik na ruke.
Co sa tyka lumbalnej punkcie, tak mi bolo povedane, ze nieje potrebna, ako aj ziadne ine lieky, ci vitaminy na posilnenie imunity.

Prosim teda o Vase vyjadrenie, ci sa mam uspokojit s tymto nalezom, popripade hladat aj inu cestu.

Ziadne ine vysetrenie som neabsolvoval.

Dakujem velmi pekne

Popripade prosim aj o nazor, co by ste navrhovali vy.

S pozdravom

Mravik Radovan

odpovedať

Autor: WlpgxrgGlTrOs
link building
Odoberať reakcie:
Dátum: 19.7. 8:49:13
vsdYxv Thanks a lot for the blog. Really Great.

odpovedať

Autor: ZPEKvgXshnzhFrMLxf
matzcrorkz
Odoberať reakcie:
Dátum: 4.8. 13:34:14
enehvk Really appreciate you sharing this article. Really Great.

odpovedať

Autor: RXshBomfsqN
matzcrorkz
Odoberať reakcie:
Dátum: 5.8. 15:00:13
NLm9rS Enjoyed every bit of your blog article.Really looking forward to read more. Will read on...

odpovedať

Autor: robo
???
Odoberať reakcie:
Dátum: 26.7. 10:26:27
Už by sa konečne mohli lekári zhodnúť na spôsobe odstraňovania kliešťov, lebo zakaždým píšu inak.

odpovedať

Autor: Ingrid Stefankova
mam ju aj ja
Odoberať reakcie:
Dátum: 7.2. 11:47:19
Dobry den, pred 2 rokmi mi zistili, ze mam boleriozu. dovtedy som sa o to nezaujimala, no neskor sa mi vytvoril vred, ktory mi mali operovat. Nakoniec ma z toho vyliecili.Neskor prisli akutne bolesti hlavy nikto nevedel z coho mozem mat take silne bolesti navyse v takom mladom veku. Nasadili mi lieky.dlho bol pokoj, ziadna bolest.Az teraz ma zacalo boliet znamienko, ktore mi ostalo po kliestovi a opat sa mi vytvara vred,byvam pravidelne unavena i ked nic namahave nerobim.strasne sa bojim.

odpovedať

Autor: b t
b t
Odoberať reakcie:
Dátum: 24.9. 17:04:43
ake antibiotika su najlepsie na boleriozu mna ustipol ovad mala som 26 hodnotu a po antibiotikach sumamed mam 100 co mi poradite dakujem

odpovedať

b t
Odoberať reakcie:
Dátum: 24.9. 17:04:47
ake antibiotika su najlepsie na boleriozu mna ustipol ovad mala som 26 hodnotu a po antibiotikach sumamed mam 100 co mi poradite dakujem

odpovedať

b t
Odoberať reakcie:
Dátum: 24.9. 17:04:52

odpovedať

Autor: suna
liecte sa
Odoberať reakcie:
Dátum: 30.12. 17:06:14
Vazeny pan Mravik,
chem reagovat na vas prispevok, resp. problem. Lymska borelioza je vazne ochorenie, ktore moze mat nasledky roky. Preto by som na vasom mieste, kedze mate toto ochorene serologicky potvrdene, nepodcenovala jeho liecbu. Antibiotika su nutne a nevyhnutne, ani neuvazujte o moznosti nebrat ich, toto ochorenie musi byt preliecene, inak riskujete chronicku fazu s dlhodobymi nasledkami.

Neviem odkial ste ziskali info, ze v organizme su borrelie iba kratky cas po cicani kliesta, TO NIE JE PRAVDA. Bakterie prezivaju dlhy cas a intenzivne sa mnozia. A prave preto treba brat ATB.
Kedze existuje viac druhov borrelií s rozdielnou patogenitou, to znamena ze maju iny klinicky priebeh a inklinuju k inym tkanivam a iba keby ste mali podozrenie na neuroboreliozu, malo by zmysel robit lumbalnu punkciu.
A prave to ze mate zvýsene protilatky proti boreliam predsa svedci o tom, ze vo vasom organizme borelie boli a mozno aj su.
Ozaj chcela by som sa vas opytat kedy ste mali kliesta pricicaneho. Ved je koniec decembra.
Snad som vam osvetila niektore info o borelioze.

odpovedať

Autor: Anna Hantakova
BORELIOZA
Odoberať reakcie:
Dátum: 8.2. 20:48:20
Prosim napiste mi skusenosti o borelioze a informacie o tejto chorobe. Dakujem

odpovedať

Autor: erika fulekova
nielen kliest
Odoberať reakcie:
Dátum: 16.1. 22:12:20
Mna v roku 1991 postipal neznamy hmyz,mala som silnu alergicku reakciu,lekar diagnostikoval alergia na ustipnutie neznamym hmyzom.V priebehu 3 mesiacov som schudla 15 kg,unava bolesti hlavy a klbov.po vysetreniach obvodna lekerka skonstatovala"urcite sa jej nechce robit,ma problemy s priatelom . . ."Asi tolko.Vtedy som mala 21 rokov.Borreliozu mi diagnostikovali az po 2 rokoch.Liecena som bola Rocephin - infuziami.Dnes mam 36 rokov,som na CID problemy mam stale a lekari stale ako keby neverili,ze tieto tazkosti ozaj su.Podrobne nebudem teraz pisat ake,ale ak niekto ma zaujem,najde ma na e-mail-ovej adrese a rada odpisem.Neprajem to nikomu,ale keby si to lekari vyskusali ako je to zit s touto chorobou aspon tyzden,inac by sa k tomu stavali.Teraz mam znova pozitivne titre-tak neviem co ma zas caka. HM

odpovedať

Autor: Xenia Horvathova
Borelioza
Odoberať reakcie:
Dátum: 1.7. 13:46:11
Zdravim, potrbujem poradit. Par dni som si pozorovla cerveny flak na nohe. Lekar mi diagnostikoval boreliozu Nasadil mi antibiotika Somamed 500mg 2-1-1-1-1 potom troj dnova pausa a opat 1-1-1. Kontrola krvy o 6tyzdnov od ustipnutia kliestom. Je tento postup spravny???...ake budu dalsie vysetrenia...dakujem...a da sa to vyliecit???

odpovedať

Pridaj príspevok

Zasielať mailom všetky reakcie
Zasielať mailom reakcie na zvolené príspevky
Email:    

Vyhľadávanie

Rozšírené vyhľadávanie  

Elektromobily

Nastaviť ako domovskú stránku :: Pridať medzi obľúbené :: 2003-2007 Obroda.sk, webdesign and technology by HIVsoft